XXV. Országos Mintázás Verseny a Szombathelyi Művészeti Szakgimnázium és Technikumban

2023. március 27.

2023. március 23-24-én zajlott az Oktatási Hivatal és a Szombathelyi Művészeti Szakgimnázium által szervezett országos tanulmányi verseny. Alapítványunk értékes díjakkal támogatta az eseményt.

A 26 versenyző diák Magyarország jelentős művészeti szakgimnáziumaiból érkezett felkészítő tanáraik társaságában, többek közt Győrből, Kaposvárról, Szegedről, Budapestről, Nyíregyházáról, Pécsről és Debrecenből. A versenyre nevezett diákok az első napon élő modelleket mintáztak meg, így mérték össze tehetségüket, a második napon pedig megadott téma utáni kisplasztikák készültek. Délután az elkészült alkotásokat a helyszínen zsűrizték a PTE művészoktatói.

1 korcsoport 1. helyezett:
Daragó Zsófia, Szombathelyi Művészeti Szakgimnázium és Technikum

1 korcsoport 2. helyezett, holtversenyben
Martonosi Olivér, Szegedi Tömörkény István Gimnázium, Művészeti Szakgimnázium és Technikum
Bánfalvi Botond Képző- és Iparművészeti Szakgimnázium és Kollégium - a Magyar Képzőművészeti Egyetem Gyakorlóiskolája

1 korcsoport 3. helyezett, holtversenyben
Rádl Nikolett, Szombathelyi Művészeti Szakgimnázium és Technikum
Dremmel Botond, Képző- és Iparművészeti Szakgimnázium és Kollégium - a Magyar Képzőművészeti Egyetem Gyakorlóiskolája

Közönségdíjban részesült:

Különdíjban részesült:
Daragó Zsófia, Szombathelyi Művészeti Szakgimnázium és Technikum

Gratulálunk az eredményes részvételhez!

Csoportkép

Megnyitó