Tavaszi kiállításmegnyitó a Wenckheim palotában

Április 5-én Madaras Bence, a Hauszmann Alapítvány kuratóriumi elnöke nyitotta meg a „Rekonstrukció” című kiállítást, melyet a budapesti Kisképző Akvarell Akciócsoportjának 19. századi tájkép-interpretációiból állítottak össze. A Kisképző diákjai 2022 nyarán egy akvarellfestészeti kurzuson vettek részt, ahol a Kisképző Schola Graphidis Gyűjteményében található, az akvarell tájképfestészeti technikát bemutató 19. századi műlapgyűjtemény felhasználásával készítettek önálló tájképeket.

A 18-19. század fordulóján az európai tájképfestészet virágkorát élte. A korabeli akadémikus művészetoktatásban gazdag nyomtatott tananyag volt elérhető, amelynek meghatározó darabjai megtalálhatók a nagymúltú budapesti középiskola egyedülálló gyűjteményében. Az abban szereplő korabeli mintalapok, festészeti kézikönyvek és tanulói munkák segítségével jól követhető a korabeli gondolkodásmód, értékrend, munkamódszerek és tanulási technikák értékes és izgalmas világa, a munkamódszerek és az egykori tanulási technikák.

A 2021-től nyaranta megrendezett diák művésztelepen és a hozzá kapcsolódó akvarell kurzuson a kiállítás résztvevői ezeket rekonstruálták.

A kiállításon a kísérlet eredményeként született tanulói munkák és a koncepció alapját adó, 19. századi tananyag egymás mellett tekinthetők meg.

A kiállítás tárlatvezetésének tervezett időpontja: 2023.04.29. 10:00

Helyszín: Szabó Ervin Könyvtár központi épülete, Wenckheim palota

Kisgaléria

Budapest, VIII. ker. Szabó Ervin tér 1.