Egyedülálló szakmai oktatás a Kisképzőben

Új, különleges szépmívesszakmai oktatás indul a Kisképzőben. A 2023–2024-es tanévben a Kisképző a Hauszmann Alapítvánnyal együttműködésben olyan új képzéseket indít, amelyek célja a kihalófélben lévő mesterségek oktatása és a magyar építészeti, valamint képző- és iparművészeti örökség fenntartása.

A képzési kínálatba most bekerülő szépmívesszakmák Magyarországon több száz éves múltra tekintenek vissza. A történelem során megsérült örökségünk megóvása és elpusztult kulturális emlékeink újrateremtése során megint szükség lesz rájuk. Cél, hogy olyan mesterségbeli tudással rendelkező szakemberek kerüljenek ki a képzésekről, akik a magyarországi történelmi épületek, várak, kastélyok felújításának feladatait tudják majd végezni, és stabil megélhetést biztosító szakmát kapjanak a kezükbe. Akár a megújuló Budavári Palotanegyedben, a Citadellán vagy a visegrádi várban is dolgozhatnak majd. Szobrász-, festő-, fém-, fa- és üvegszépmíves-szakmák kerültek most a kínálatba, ahol a jelentkező diákok elsajátíthatják az általuk választott mesterség alapjait, és felkészítést kapnak az önálló vállalkozói tevékenységre is: sokoldalú szaktudásuk révén képesek lesznek megtervezni, létrehozni és menedzselni saját munkájukat. A képzés 2023. szeptember 1-jén indul, helyszíne a Magyar Képzőművészeti Egyetem Gyakorlóiskolája, közismert nevén a Kisképző (kiskepzo.hu). Az oktatás ingyenes, a képzés ideje 2 év. A Hauszmann Alapítvány tanulmányi ösztöndíj-lehetőséget is biztosít az előfeltételeket teljesítő diákok számára.